Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Katar dönüşü önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Pençe Kılıç operasyonuna ilişkin yeni detayları da paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Katar dönüşü önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kupası açılış maçını izlemek için gittiği Katar’dan döndü. Erdoğan Katar dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

PENÇE KILIÇ HAREKATINDA SON DURUM

KARA HAREKATI OLACAK MI?

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Her şeyden önce Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki bu operasyon böyle rastgele -acaba kim ne der, nasıl olur diye- düşünülerek yapılmış bir harekât değil. Daha önce de söylediğimiz gibi, eğer ülkemize, topraklarımıza birileri rahatsızlık veriyorsa bunlara biz bedelini ödetiriz. Nitekim şu anda da birçok saldırı planlaması içinde olan veya bu tür saldırıları gerçekleştiren, tehdit oluşturan terör örgütleri var güneyimizde. Bu Irak tarafında da var, Suriye tarafında da var. Her zaman söylediğim gibi, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ derken bunu tabii boşu boşuna söylemedik. Zira beklenen, tasarlanan, planlanan saat geldiği anda da bu adımlar atıldı”

“BIDEN VE PUTİN’E BİLGİ VERİLDİ Mİ?”

“Biz bu operasyonla ilgili ne Sayın Biden’la ne Sayın Putin’le herhangi bir görüşme yapmış değiliz. Fakat bizim her an bu bölgede bu tür şeyleri yapabileceğimizi zaten sayın Biden da sayın Putin de biliyor. Nitekim bu olayda da olduğu gibi, her zaman söylüyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz… Türkiye’nin güvenlik teşkilatı, bizler icazetli çalışmıyoruz. Biz eğer bir adım atacaksak bunun kararını veririz ve bu adımı da atarız. Bu konuda Amerika artık bizi bilmesi lazım. Herhalde biliyordur. Bundan sonraki süreçte zaten bizim çok daha önemli adımları kararlı bir şekilde nasıl atacağımızı, atmamız gerektiğini de inşallah hepsi görecek.”

HAREKATIN 2023 SEÇİMLERİYLE İLGİLİ OLDUĞU İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan harekatın 2023 seçimlerini etkilemeye yönelik olduğu iddialarına da tepki gösterdi.

“Biz terörle mücadeleyi yeni başlatmadık” diyen Erdoğan, terörün Türkiye gündeminde alt sıralara indiğini belirtti.

MUHALEFETİN BAKAN SOYLU ELEŞTİRİSİ

Muhalefetin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerine de yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 saat içerisinde faille irtibatlı 50’ye yakın kişinin yakalandığını hatırlatarak “Ben güvenlik teşkilatımızla iftihar ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir