Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aydın’a 4 bin 469 depremzede öğrencinin nakli yapıldı

KAHRAMANMARAŞ’TA GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA MEYDANA GELEN VE 11 İLİ ETKİSİ ALTINA ALAN ‘ASRIN FELAKETİ’ OLARAK ADLANDIRILAN DEPREM FELAKETİ SONRASI 4 BİN 469 DEPREMZEDE ÖĞRENCİNİN AYDIN’DAKİ OKULLARA NAKİL İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Aydın’a 4 bin 469 depremzede öğrencinin nakli yapıldı

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz haftalarda meydana gelen ve 11 ili etkisi altına alan ’asrın felaketi’ olarak adlandırılan deprem felaketi sonrası 4 bin 469 depremzede öğrencinin Aydın’daki okullara nakil işlemleri gerçekleştirildi.

6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk depremin ardından aynı gün içerisinde yine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha yaşandı. ’Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerde Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri de hasar gördü. Depremde 40 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, on binlerce kişi de yaralandı. Yaşanan yıkıcı depremlerin ardından vatandaşlar yardım için seferber oldu. Yapılan planlamalar çerçevesinde depremden sağ kurtulanlar bölgeden tahliye edilmeye başlandı. Aydın’a getirilen kimi Adıyamanlı afetzedeler, ilçelerdeki yurtlara ve kamu kurumlarının misafirhanelerine yerleştirilirken, kimileri de kendi yakınlarının yanına gelerek ikamet etmeye başladı.

Öğrencilerin de nakilleri gerçekleştirildi

Yaşanan deprem felaketinin adından deprem bölgesinden Aydın’a gelen 4 bin 469 öğrencinin de il genelindeki okullara nakilleri gerçekleştirildi. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada merkez ilçe Efeler’e bin 82, Köşk’e 33, Sultanhisar’a 37, Nazilli’ye 546, Kuyucak’a 52, Buharkent’e 32, Karacasu’ya 10, Bozdoğan’a 27, Yenipazar’a 11, Çine’ye 68, Karpuzlu’ya 11, Koçarlı’ya 28, Didim’e bin 128, Söke’ye 482, Kuşadası’na 680, Germencik’e 75 ve İncirliova’ya 167 öğrenci nakledildiği belirtildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir