Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altındağ Belediyesinden deprem bölgelerine 50 tır insani yardım

DEPREMİN İLK ANINDAN İTİBAREN SAHADA FAALİYET GÖSTEREN ALTINDAĞ BELEDİYESİ, DEPREMZEDE VATANDAŞLAR İÇİN BÖLGEYE 50 TIR İNSANİ YARDIM MALZEMESİ ULAŞTIRDI.

Altındağ Belediyesinden deprem bölgelerine 50 tır insani yardım

Depremin ilk anından itibaren sahada faaliyet gösteren Altındağ Belediyesi, depremzedeler için bölgeye 50 tır insani yardım malzemesi ulaştırdı.

Altındağ’dan deprem bölgesine bu zamana kadar 50 tır yardım gönderildi. Tırların ihtiyaç duyulabilecek insani yardım malzemeleriyle dolu olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Altındağ’da 7’den 70’e herkes el ele verdi, birlik oldu. Tırlarımızı her türlü insani yardım malzemesinin yanında, sevgi ile doldurduk. Adıyaman’dan Hatay’a, Osmaniye’den Kahramanmaraş’a deprem bölgelerindeki vatandaşlara insani yardım ulaştırdık. Bundan sonra da bölgenin ihtiyacı olan malzemeler konusunda destek vermeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin her köşesinden deprem bölgesine ulaşan yardım kampanyasına Altındağlı vatandaşlar da destek oldu. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın talimatıyla başlatılan kampanyaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kampanyada ilçede bulunan vatandaşlardan gelen elektrikli ısıtıcı, kullanılmamış sıfır ürünler, giysi, battaniye gibi yardımlar, tırlara doldurularak kısa sürede deprem bölgesine gönderildi. Battaniye, yatak, çocuk montu, çocuk bezi, hijyen malzemesi, konserve gıda, kuru gıda, ayakkabı ve su dolu olan insani yardım tırları, bölgede büyük sevinçle karşılandı. Bölgede oluşturulan 4 ihtiyaç temin noktası, depremzedelere ihtiyaçlarının temini konusunda büyük kolaylık sağladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir