Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyolog Erdal Sarıçam’dan kadınlara özel seminer

Ülkemizin tanınmış kadın hakları savunucularından, sosyolog ve biyografi yazarı Erdal Sarıçam, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tuzla Temsilciliğinde kadınlara yönelik “İmaj ve Karizma” adlı bir eğitim semineri gerçekleştirdi.

Sosyolog Erdal Sarıçam’dan kadınlara özel seminer

Tanınmış kadın hakları savunucusu Sosyolog Erdal Sarıçam, kadınlara özel seminer gerçekleştirdi.

Seminerde imaj ve karizma nedir, neden ihtiyaç duyulur, kimler ihtiyaç duyar, nasıl edinilir, karizmanın kitleler üzerindeki etkisi nelerdir, sosyal ve siyasal açıdan karizma ne anlama geliyor gibi sorulara, örneklerle ve tüm detaylarıyla cevap verildi.

3

Seminer yoğun ilgi gördü

Tarihten ve günümüzden karizmatik isimlerin incelenmesiyle başlayan ve yoğun ilgiyle karşılanan seminerde ayrıca, Mercan Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Fatma Yazıcı, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Bozdağ, Cumhuriyet Savcısı Fatmagül Yörük, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Jandarma Teğmen İmran Uğur ve Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Kılıç gibi kendi özel imajlarına sahip karizmatik kadınlar tek tek incelendi; kendi hayatlarından örneklerle neden karizmatik oldukları üzerinde duruldu.

1

Seminer sonrası, katılan tüm kadınlara Erdal Sarıçam tarafından kaleme alınan ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın desteğiyle yayınlanan Aynı Göğün Yıldızları” adlı kitap hediye edildi.

Bu anlamda yazdığı birçok kitapla dikkat çeken; kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadın hakları alanında yaptığı çalışmalarla bilinen Erdal Sarıçam’ın ilerleyen günlerde farklı eğitim seminerlerinde de görev alacağı kaydedildi.

TÜGVA Tuzla İlçe Temsilcisi ’ün hediye takdiminin ardından sona eren seminerin, TÜGVA’nın diğer şubelerinde de yapılacağının planlandığı bildirildi.

2 1 1

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir