Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karesi Belediyesi boş tarlalara buğday ekti

KARESİ İLÇESİNDE BELEDİYEYE AİT BOŞ ARAZİLERİ DEĞERLENDİREN EKİPLER, TOPLAMDA 62 DÖNÜMLÜK 2 ARAZİYE BUĞDAY EKİMİ YAPTI

Karesi Belediyesi boş tarlalara buğday ekti

Balıkesir’in Karesi ilçesinde belediyeye ait boş arazileri değerlendiren ekipler, toplamda 62 dönümlük 2 araziye buğday ekimi yaptı.

Tarımsal kalkınmayı desteklemek ve boş arazileri değerlendirip, buğdaylar halkın kullanımına sunmak için kolları sıvayan Karesi Belediyesi, Şamlı Mahallesi’nde bulunan 2 adet tarlaya ilk ekimini gerçekleştirdi. Karesi Belediyesi’ne ait Şamlı Mahallesi’ndeki boş duran 31 bin 500 dönüm ve 31 bin 200 dönümlük, toplamda 62 dönümlük 2 araziye buğday ekimi gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tarlayı sürüp, tohumları toprak ile buluşturdu. Elde edilen ürünler ihtiyaca göre tohumluk ya da un olarak ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Başkan Orkan: “Ürünler ihtiyaç sahiplerine verilecek”

Ekim çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Mahallemizde kullanılmayan arazimize buğday ekimi gerçekleştirdik. Özenle seçtiğimiz tohumları toprakla buluşturduk. Buğday hasadımızdan sonra elde ettiğimiz ürünleri duruma göre tohumluk yada un olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile buluşturacağız. Tüm imkanlarımızı halkımız için yararlı şekilde kullanmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir