Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uludağ’da kar bereketi

KIŞ TURİZMİNİN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN ULUDAĞ’DA KAR BEREKETİ YAŞANIYOR. 3 GÜNDÜR YAĞAN YOĞUN KAR SEBEBİYLE TATİLCİLER PİSTLERİ DOLDURDU.

Uludağ’da kar bereketi

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar bereketi yaşanıyor. 3 gündür yağan yoğun kar sebebiyle tatilciler pistleri doldurdu.

Bu yıl karın geç yağmasıyla birlikte sezonun 1 ay rötarlı açıldığı Uludağ’da yoğun kar yağışıyla birlikte tatilcilerin ve turizmcilerin yüzü güldü. Pistlerin karla dolmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler Uludağ’a akın etti. Son yapılan ölçümlerle birlikte kayak merkezinde kar kalınlığı 55 santimetreye yükseldi. Yoğun karla beyaz örtü 8. kilometreden itibaren çam ağaçlarını süsledi. Uludağ’da hava sıcaklığı ise eksi 11 derece olarak ölçüldü. Uludağ’da karın keyfini kayak yaparak çıkaran tatilcilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Bu yıl kar yağışının geç geldiğini ifade eden tatilciler, “Bu yıl karı özledik. Bu özlemi gidermek için Uludağ’a geldik. Buraya çok güzel kar yağıyor. Pistlerde çok güzel, kayak yaparak keyfini çıkartıyoruz. İnşallah kar yağışı devam eder” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir