Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samsun’da hususi araçlara da kış lastiği uyarısı

SAMSUN VALİSİ DOÇ. DR. ZÜLKİF DAĞLI, YAĞIŞLI HAVALARIN ETKİSİ ALTINA GİREN SAMSUN’DA TİCARİ ARAÇLAR DIŞINDA KALAN HUSUSİ ARAÇLARIN DA KIŞ LASTİĞİ TAKMASININ HAYATİ ÖNEM TAŞIDIĞINI SÖYLEDİ.

Samsun’da hususi araçlara da kış lastiği uyarısı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yağışlı havaların etkisi altına giren Samsun’da ticari araçlar dışında kalan hususi araçların da kış lastiği takmasının hayati önem taşıdığını söyledi.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Zülkif Dağlı, havaların soğumasıyla birlikte yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı planlanan kurum çalışmaları ve önümüzdeki günlerin hava tahminleri hakkında Bölge Müdürü Ahmet Sağlam’dan brifing aldı.

Bölge müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre Samsun’da yağmur şeklinde devam eden yağışların bugün akşam saatlerinden sonra 600 metre üzeri rakımlarda kar yağışına dönüşmesinin beklendiğini ve Yakakent, Ayvacık, Asarcık, Ladik, Havza, Vezirköprü ve Kavak ilçelerinin yükseklerinde 3-5 cm örtü bırakabileceğinin tahmin edildiğini açıklayan Zülkif Dağlı, yük ve yolcu taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılmasının zorunlu olduğunu hatırlatarak, can ve mal güvenliği için yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların dışında kalan tüm hususi araçlarda da kış lastiği kullanılmasının hayati önem taşıdığını bir kez daha vurguladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir