Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rusya: “ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon yapmayı planlıyor”

RUSYA SİLAHLI KUVVETLERİ RADYASYON, KİMYASAL VE BİYOLOJİK SAVUNMA KUVVETLERİ BAŞKANI İGOR KİRİLLOV, “ABD, UKRAYNA’DA ZEHİRLİ KİMYASALLAR KULLANARAK PROVOKASYON YAPMAYI PLANLIYOR” DEDİ.

Rusya: “ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon yapmayı planlıyor”

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Başkanı İgor Kirillov, “ABD, Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon yapmayı planlıyor” dedi.

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Başkanı İgor Kirillov, ABD’nin Ukrayna’daki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD’nin eski Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın Rus askerlerinin özel askeri operasyon bölgesinde kimyasal silah kullanmayı planladığını söylemesi üzerine Kirillov, “Bu bilgiyi ABD ve suç ortaklarının Ukrayna’da zehirli kimyasallar kullanarak provokasyon gerçekleştirme niyeti olarak değerlendiriyoruz. Rusya, gerçek suçluları belirleyip cezalandıracaktır” ifadelerini kullandı.

Kirillov, ABD ve ortaklarının planladıkları provokasyon için hazırlık yaptığını belirterek, “10 Şubat’ta içinde kimyasal maddeler olan bir tren, yabancı uyruklular eşliğinde Kramatorsk’a geldi ve yerel Kuibyshev metalürji fabrikasının bulunduğu bölgeye çekildi. Kargonun Ukrayna Güvenlik Servisi (SZBU) görevlileri ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri komutası gözetiminde boşaltıldı. Vagonda 16 adet kapalı metal kutu vardı. Bunların yarısında kimyasal tehlike işareti, BZ yazısı ve iki kırmızı çizgili işaret bulunuyordu” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir