Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Kalan’a rüşvet suçlaması: Atama için 50 bin lira istedi

Alanyalı iş insanı H.B, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın kardeşinin ataması için rüşvet istediğini iddia etti.

Rektör Kalan’a rüşvet suçlaması: Atama için 50 bin lira istedi

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında rüşvet isteme suçlaması ile Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) şikayet başvurusu yapıldı.

Yeni Alanya gazetesinden Gülşah Anak’ın haberine göre; Alanyalı iş insanı H.B, kardeşinin ALKÜ tarafından ilan edilen öğretim görevlisi alım ilanına başvuru yaptığını, tüm süreçleri geçerek sınavı kazandığını, üniversite tarafından yapılan resmi ilanda kardeşinin atanmaya hak kazandığını belirtti. H.B, tüm süreçlerin tamamlanmasına rağmen Rektör Ekrem Kalan’ın kendisinden 50 bin TL istediğini, kabul etmedikleri için de kardeşinin atamasının gerçekleştirilmediğini öne sürdü.

H.B. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na da başvuru yaptı. Konu hem savcılık hem de YÖK tarafından incelemeye alındı. Ayrıca iş insanı H.B’nin, bu iddialarıyla ilgili ALKÜ’de görevli üst düzey bir yetkiliyi tanık olarak gösterdiği, bu yetkilinin de tanık olarak ifade vereceği belirtiliyor.

Öte yandan iş insanı H.B, Rektör Kalan’ın kendisine “Beni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atadı. Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan beni destekliyor. Bu yüzden YÖK Başkanı Prof. Dr. Ero​l Özvar beni görevden alamaz. Git istediğin yere şikayet et. Gücün yetmez” dediğini de iddia etti.

ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan, iddiaların asılsız olduğunu ve konuyla ilgili herhangi açıklama yapmak istemediğini belirtti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.