Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Plakasız araçla ‘drift’ atan sürücüye ceza yağdı

ESKİŞEHİR’DE DRON DESTEKLİ TRAFİK DENETİMİ ESNASINDA PLAKASIZ BİR ARAÇLA DRİFT YAPTIĞI TESPİT EDİLEN SÜRÜCÜYE 45 BİN LİRA PARA CEZASI YAZILIRKEN, EHLİYETİ 60 GÜN SÜREYLE İPTAL EDİLDİ

Plakasız araçla ‘drift’ atan sürücüye ceza yağdı

Eskişehir’de dron destekli trafik denetimi esnasında plakasız bir araçla drift yaptığı tespit edilen sürücüye 45 bin lira para cezası yazılırken, ehliyeti 60 gün süreyle iptal edildi.

Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekiplerince Odunpazarı ilçesinde dron destekli trafik denetimi yapıldı. Denetim esnasında bir aracın drift yaptığı tespit edildi. Durdurulan araç sürücüsüne, ‘Tescil Belgesi ve Tescil Plakası Almadan Karayoluna Araç Çıkarmak’, ‘Araca Sahte Plaka Takmak veya Plaka Kullanmak’, ‘Araç Kullanırken Sürücü Belgesini Yanında Bulundurmamak ve Yetkililere Göstermemek’, ‘Herhangi Bir Zorunluluk Olmaksızın, Karayollarında Dönüş Kuralları Dışında Bilerek ve İsteyerek Aracın El Freninin Çekilmesi Suretiyle veya Başka Yöntemlerle Aracın Ani Olarak Yönünün Değiştirilmesi veya Kendi Etrafında Döndürülmesi’ suçlarından toplamda 45 bin 659 TL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca adli işlem başlatılan araç sürücüsünün ehliyeti 60 gün süre ile geçici olarak iptal edilirken, araç 60 gün süre ile otoparka çekilerek muhafaza altına alındı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir