Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Mutluluğa kurşun sıkma” seferberliği…

BURSA İL JANDARMA EKİPLERİ ‘MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA’ PROJESİYLE DÜĞÜN, ASKER UĞURLAMASI GİBİ KUTLAMA VE ETKİNLİKLERDE BİLİNÇSİZCE HAVAYA ATEŞ EDİLMESİNİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ KONUSUNDA VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRDİ.

“Mutluluğa kurşun sıkma” seferberliği…

Bursa İl Jandarma ekipleri ’Mutluluğa Kurşun Sıkma’ projesiyle düğün, asker uğurlaması gibi kutlama ve etkinliklerde havaya ateş edilmesinin önüne geçilmesi konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Yıldırım ilçesi Hamamkızık Mahallesi Düğün Salonu’nda seminer düzenledi. Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ve mahalle muhtarlarının da katıldığı seminere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Jandarma personelleri tarafından “Mutluluğa Kurşun Sıkma” projesi çerçevesinde gerçekleştirilen seminerde, düğün, nişan, asker uğurlaması gibi eğlencelerde silahla rastgele ateş etme halinde yorgun merminin ne gibi sonuçlar doğurabileceği ve meydana gelebilecek üzücü olayların hukuki boyutu hakkında vatandaşlara bilgilendirmede bulunuldu.

Ayrıca Bursa İl Jandarma Komutanlığı yaptığı açıklamada, Yıldırım ilçesindeki vatandaşların yoğun olarak bulunabileceği alanlara “mutluluğa kurşun sıkma, geleceğini karartma” sloganlı afişler asıldığını belirtti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: İsteğiniz gerçekleştirilemiyor.