Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Menderes Belediyesinden doğayı koruma, çiftçilere destek projesi

MENDERES BELEDİYE BAŞKAN V. ERKAN ÖZKAN, (SAĞDA) “YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMA İLE DOĞAMIZI KORURKEN, ÇİFTÇİLERİMİZE DE DESTEK OLACAĞIZ” DEDİ.

Menderes Belediyesinden doğayı koruma, çiftçilere destek projesi

Menderes Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında özel bir geri dönüşüm firmasıyla yaptığı protokol ile ilçedeki bitkisel atıkları organik gübreye dönüştürüp çiftçiye ve ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz dağıtacak.

Yapılan protokole ilişkin değerlendirmelerde bulunan Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, “Yapacağımız çalışma ile doğamızı korurken, çiftçilerimize de destek olacağız” dedi. Hayata geçirilecek proje ile doğayı koruma konusunda önemli adım atacaklarını belirten Özkan, “İlçe sınırları içerisindeki bahçe ve sera atıklarından elde edilecek bitkisel atıkları toplayarak kompost gübreye dönüştüreceğiz. Yaptığımız geri dönüşüm ile yıllık yaklaşık bin ton bitkisel atığı geri dönüştürmüş olacağız.” diye konuştu.

Elde edilecek kompost gübrelerin ücretsiz şekilde ilçedeki çiftçilere ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını da belirten Özkan, “Geri dönüşüm yöntemiyle elde edeceğimiz organik gübreleri ücretsiz şekilde çiftçimize hediye ederek üreticilerimizin yanında olacağız. Bu kapsamda hem doğayı korumuş olacağız hem de üreticimize destek olmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir