Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kırıkhan’daki çadır kentte çocuklar gönüllü ekiple eğleniyor

HATAY’IN KIRIKHAN İLÇESİNDE KURULAN BİN KİŞİLİK ÇADIR KENTTE, RİZE VALİLİĞİ VE RİZE BELEDİYESİNİN KATKILARI İLE ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİRİLİYOR HEM DE ADAPTASYON SÜRECİ İÇİN EĞİTİM VERİLİYOR.

Kırıkhan’daki çadır kentte çocuklar gönüllü ekiple eğleniyor

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde kurulan bin kişilik çadır kentte, Rize Valiliği ve Rize Belediyesinin katkıları ile çocuklar hem eğlendiriliyor hem de adaptasyon süreci için eğitim veriliyor.

Kırıkhan Spor Tesisleri’nde bin kişilik çadır kentte koordinatör olarak görev yapan Mesut Ateş, Rize Valiliği ve Rize Belediyesi katkıları ile Kırıkhan Spor Tesisleri’nde 172 çadır kurduklarını ifade etti.

Çadır kentte yaşayan bin kişinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden Ateş, “Biz gönüllü olarak Rize Valimiz Kemal Ceber’e söz verdik. Belediye başkanımıza söz verdik buraya geldik. Bizim bir özelliğimiz daha var bizde saat sınırlaması yok. Herkes her saat başı yemeğini alabilir buradan. Hijyen konusunda çalışmalarımız var. Çocuklarımızla burada her sabah toplanıp ‘ellerimizi yıkayalım, dişlerimizi fırçalayalım, ayaklarımızı yıkayalım, uykumuza geçelim daha sonra sabah kalktığınızda da elimizi yüzümüzü yıkayalım’ diyerek bir adaptasyon oluşturmaya başladık. Onlar da sağ olsun bizlere uyuyorlar. Bizim zamanımız doldu üzüntüyle söylemek istiyorum ki biz artık buradan veda edeceğiz. Yaklaşık bir ay sonra Ramazan’ın ilk günü buraya tekrar geleceğiz grup olarak tekrar sıcak yemeklerimizi çıkartmaya devam edeceğiz. Valimiz, belediye başkanımız çadırlarımızın içerisini güzel bir şekilde hazırladılar ve akabinde de 400 adet soba dışarıya bıraktılar belki bir vatandaşın ihtiyacı olur onlar da ısınsınlar diyerekten. Sobalarımız da yeterince var” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: İsteğiniz gerçekleştirilemiyor.