Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kayısı” ders olarak okutulacak!

“Kayısı” ders olarak okutulacak!

Dünya Kayısı Başkenti olarak bilinen Malatya’da, tarım okulunda müfredata alınacak olan kayısı konusunda bir çalıştay gerçekleştirildi. Öğretmen Evi’nde düzenlenen ve 3 gün süren çalıştayın kapanış toplantısı yapıldı.

KAYISI DERSİNİN MÜFREDATA ALINMASI KONUSUNDA FİKİR BİRLİĞİNE VARILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sektör, Sivil Toplum Kuruluşları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Kayısı Yetiştiriciliği Dalı Program Hazırlama Çalıştayı kapanış toplantısında, kayısı şehri Malatya’da tarım okulunda kayısı dersinin müfredata alınması konusunda fikir birliğine varıldı.

UZMANLARIMIZ BUNUN PROGRAMINI YAZACAKLAR

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Malatya’da tarım liselerinde Kayısı Yetiştiriciliği Dalı Programın ders müfredatına girmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen ‘Kayısı Yetiştiriciliği Dalı Program Hazırlama’ çalıştayının 3 gün sürdüğünü belirtti. Özdemir, “Kayısı yetiştiriciliğini meslek liselerine bir dal olarak tanımlanması için uzmanlarımız istişarelerde bulundular. Uzmanlarımız bunun programını yazacaklar. Uzmanlarımız bu konuda tecrübeli oldukları için programı yazma konusunda da zorlanmayacaklar. Çok kıymetli hocalarımız var. Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan kayısı konusunda eğitime çok destek veren biri. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu çalışmamız ile inşallah Malatya olarak sesimizin tüm Türkiye’ye ve dünyaya kadar gideceğine inanıyorum. Çünkü biz bir ilki yapıyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir