Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara'daki sağanakta Eskişehir Yolu sular altında kaldı

– Dumlupınar Bulvarı’nda araçlar suya gömüldü, metro istasyonlarının girişleri kapandı, kapanan alt geçitlerde biriken sular belediye ekiplerince tahliye edildi

Ankara'daki sağanakta Eskişehir Yolu sular altında kaldı

ANKARA (AA) – Başkentteki sağanak sonucu Ümitköy Metro Durağı önünde biriken su nedeniyle toplu taşıma araçları ilerlemekte zorluk çekti, Eskişehir Yolu bir süre trafiğe kapandı.

Yağışın ardından Dumlupınar Bulvarı'na bağlanan bazı yollar, araçların su birikintisinde kalmaması için polis ekiplerince trafiğe kapatıldı. Bu sırada çevre yollarda araç kuyruğu oluştu.

Ümitköy Metro Durağı'ndan çıkan Ankaralılar, yolun trafiğe kapanması nedeniyle uzun süre durakta bekledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait araçlar yolun temizlenmesi ve yağmur suyu dolan alt geçitlerin tahliyesi için çalışmalara başladı.

Su birikintisinde otomobiliyle mahsur kalan Berat Yiğit Kır, AA'ya yaptığı açıklamada, kendi imkanlarıyla araçtan çıktığını belirtti. Otomobiliyle seyir halindeyken dolu nedeniyle hiçbir şekilde önünü göremediğini anlatan Kır, o sırada toplanan suyun otomobili içine aldığını ifade etti.

Kır, "Hepsinin olması 15-20 saniye sürdü. Arabanın içinde de su yükselince en son camı açtım, yardım istedim. Bir araç, sağ olsun geldi, onun camına atlayarak öbür arabaya geçtim. Bu şekilde kurtardılar." dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir