Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZBEÜ deprem hasar komisyonu deprem bölgesinde

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ DEPREM HASAR KOMİSYONU, İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ GÖREVLENDİRMESİYLE DEPREM BÖLGESİNE GİDEREK İNCELEMELERE BAŞLADI.

ZBEÜ deprem hasar komisyonu deprem bölgesinde

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Deprem Hasar Komisyonu, İçişleri Bakanlığının görevlendirmesiyle deprem bölgesine giderek incelemelere başladı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Deprem Hasar Komisyonu olarak ZBEÜ Yapı Ve Mekanik Anabilimdalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Tuna Ülger, Arş. Gör. Dr. Muhammet Karabulut ve Arş. Gör. Dr. Murat Çavuşlu İçişleri Bakanlığının görevlendirmesiyle Kilis’ e ulaştı. Deprem Hasar Komisyonumuz belediye başkanlığında uzman ekiplerce yapılan toplantı ve bilgilendirme sonrasında, deprem hasar tespitinin yapılması için incelemelere başladı.

Komisyon üyeleri, ilk olarak, Kilis’in tarihi sanat eserlerinden biri olan ve 16. yüz yılda inşa edilen Muallak Cami ve minaresinde deprem nedeniyle meydana gelen hasarı değerlendirdi. Deprem Hasar Komisyonu bölgede depremden hasar gören yapıları incelemeye devam ediyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir