Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaşlı çiftten duygulandıran deprem yardımı

BURSA’NIN OSMANGAZİ İLÇESİNE BAĞLI YENİCEABAT MAHALLESİ’NDE YAŞAYAN ALİ VE FADİME GÜNAY ÇİFTİ, DEPREMDEN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA BİR NEBZE DESTEK OLABİLMEK İÇİN BİR MİKTAR PARA VE ELLERİYLE ÖRDÜKLERİ KIŞLIK KIYAFETLERİ OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR’A TESLİM ETTİ.

Yaşlı çiftten duygulandıran deprem yardımı

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Yeniceabat Mahallesi’nde yaşayan Ali ve Fadime Günay çifti, depremden zarar gören vatandaşlara bir nebze destek olabilmek için bir miktar para ve elleriyle ördükleri kışlık kıyafetleri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teslim etti.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremlerin ardından dünyanın dört bir yanından deprem bölgesine yardımlar devam ederken, Osmangazi’de yaşayan Günay çiftinin desteği yürekleri ısıttı. Yeniceabat Mahallesi’nde yaşayan 96 yaşındaki Ali Günay ile 92 yaşındaki eşi Fadime Günay, Türkiye’yi yasa boğan büyük afetin ardından deprem bölgesine yardım yapma arzularını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a iletti. Başkan Dündar yaşlı çifti AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ile birlikte makamında ağırladı. Günay çifti hazırladıkları biner lira para ile içinde kendi elleriyle ördükleri kışlık kıyafetlerin olduğu bohçayı Başkan Dündar’a teslim etti. Deprem haberini duyunca çok üzüldüklerini belirten Ali dede ve Fadime nine, “Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Biz de oradaki insanlara elimizden geldiğince yardım etmek istedik. Mustafa Başkanımız da sağ olsun bize yardımcı oldu. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin.” diye duygularını dile getirdi. Başkan Dündar da Günay çiftinden aldığı yardımları AFAD yetkililerine teslim etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir