Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vestel desteğiyle Aconcagua zirvesine ekspedisyon tırmanışı

MANİSA’DA FAALİYET GÖSTEREN VE YAKLAŞIK 20 BİN KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI VESTEL’İN DAĞCILIK TOPLULUĞU VE İZMİR DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI İHTİSAS KULÜBÜ LİSANSLI SPORCUSU OLAN İBRAHİM GÜRLEKCİ, TÜRKİYE’DEN BAŞTA TUNÇ FINDIK OLMAK ÜZERE 9 KİŞİNİN YER ALDIĞI ARJANTİN’DE BULUNAN 6 BİN 962 METRE YÜKSEKLİĞİNDEKİ GÜNEY AMERİKA’NIN EN YÜKSEK DAĞI ACONCAGUA EKSPEDİSYONUNA KATILDI.

Vestel desteğiyle Aconcagua zirvesine ekspedisyon tırmanışı

Manisa’da faaliyet gösteren ve yaklaşık 20 bin kişinin çalıştığı Vestel’in Dağcılık Topluluğu ve İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü lisanslı sporcusu olan İbrahim Gürlekci, Türkiye’den başta Tunç Fındık olmak üzere 9 kişinin yer aldığı Arjantin’de bulunan 6 bin 962 metre yüksekliğindeki Güney Amerika’nın en yüksek dağı Aconcagua ekspedisyonuna katıldı.

İbrahim Gürlekci, 31 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında katılım sağladığı 6 bin 962 metre yüksekliğindeki Aconcagua tırmanış faaliyetinde sırasıyla; 3bin 390 metre yüksekliğindeki Confluencia, 4 bin 300 metre yüksekliğindeki Plaza de Mulas, 5 bin 50 metre yüksekliğindeki Plaza Canada, 5 bin 550 metre yüksekliğindeki Nido de Condores ve son olarak 6 bin metre yüksekliğinde bulunan Plaza Colera kampına tırmanan ekip, 16 Şubat zirve tırmanış sabahı olumsuz hava şartları nedeniyle devam etmeme kararı aldı. Ekip, aynı gün Plaza Colera’dan ayrıldı. Ayrıca Gürlekci, ekspedisyon faaliyetinde 5 bin 100 metre yüksekliğindeki Mt. Bonete Dağına aklimatizasyon tırmanışını başarılı bir şekilde tamamladı.

İbrahim Gürlekci, Vestel Şirketler Grubu’na desteğinden dolayı teşekkür ederek, şirket genelinde doğa ve dağcılık sporunu yaygınlaştırmayı hedeflediğini belirtti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir