Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Tuğçe Şen
Tuğçe Şen
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Türkiye’nin yeni lavanta cenneti: Kapadokya-Göreme

Kapadokya denince aklınıza direkt olarak Peri Bacaları ve şahane Göreme manzarası geliyor değil mi?

Fakat biz bu kez Kapadokya’nın kendine hayran bırakan manzarasına uyum sağlayabilecek lavanta bahçelerinden söz edeceğiz.

Evet, bu bölgede alabildiğine lavanta ile dolu bir bahçe var. Üstelik bu bahçe üzüm bağlarından bozma olarak yapılmış ve bahçeye baktığınız ilk andan itibaren sizi etkisi altına almayı başarıyor.

Fotoğraf1.jpeg

Lavanta Bahçeleri:

Kapadokya’da yer alan Lavanta Bahçeleri, Türkiye’nin en büyük ve en gözde bahçelerinden bir tanesi.

Biz gittiğimizde hasat edilmiş oldukları için mükemmel lavanta manzarasına şahit olamadık ancak yine de büyüklüğü ve organizasyonlar için özel dizayn edilmiş hali ve Kapadokya manzarasına eşlik etmesi dolayısıyla hayran kaldık.

Balayı rüyamız güvencesiyle birlikte bu bahçede birçok organizasyon da gerçekleştirilmekte. Kapadokya’nın hemen her yeri gerçekten özel günlerin kutlanması için oldukça uygun.

Fakat Lavanta Bahçeleri, Kapadokya’da farklılık isteyenlerin buluşma noktası haline gelmiş durumda. Burada her mevsime uygun olarak çeşitli organizasyonlar gerçekleştirmek mümkün.

Doğum günü kutlamaları, balayı çiftleri için harika tatil imkanları, düğün, kına ve nişan organizasyonları, evlilik teklifi organizasyonları ve daha niceleri için Lavanta Bahçeleri severek tercih edilmekte.

Fotoğraf2.jpeg

Lavanta Bahçesi ne kadar güzel bir ortam sunabilir ki diye düşünmeyin. Çünkü bu bahçe, olabildiğince kullanışlı ve elverişli bir biçimde dizayn edilmiş.

Bahçenin ortasına kurulmuş olan süslü ve ilgi çekici dekorlar, kemerler ve salıncaklar hem fotoğrafların mükemmel olmasına hem de sizlerin keyifli vakit geçirmesine önemli bir katkıda bulunuyor.

Aslında bunlardan daha önemlisi benim için her zaman doğal manzara olmuştur. Dolayısıyla bunlar olmasa dahi lavanta renklerinin Kapadokya’nın kendi doğal renkleriyle olan uyumu bile burada organizasyon düzenlemek için yeterli sebeplerden bir tanesi. Balayı Rüyamız acente sahibi Tuğrul Özyürek tarafından işletilen ve bölgede bu konuda en iyisi olan tur acentalarından.

Bu acente, yalnızca organizasyon hizmetleri vermekle kalmıyor bunun yanı sıra Kapadokya şehir turları da gerçekleştiriyor. Misafirlere, atlı veya ATV turundan, fotoğraf çekimine kadar her konuda hizmet sunan ve bununla birebir ilgilenmesi ile tanınan Tuğrul Beye balayı dışında da Kapadokya’yı gezmek ve tatil yapmak için ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf3.jpeg

Uç Hisar Hydros Otel:

Kapadokya’nın Uç Hisar bölgesinde yeni faaliyete geçen bir otel Hydros. Eğer farklı yerlerde konaklamaktan zevk alan bir yapınız varsa Hydros Otel’i sizlere şiddetle tavsiye edebilirim.

Hydros Otel’in 6’sı mağara ve 6’sı taş oda olmak üzere toplamda 12 odası bulunuyor. Biz bu kez taş odasında konakladık. Ama mağara odaların ilgi çekici olmasının yanı sıra biraz da heyecan dolu bir ürperti hissettirdiğini de söyleyebiliriz. T

aş odaların manzarası tamamen bütün Uç Hisar’ı gözler önüne serecek şekilde planlanmış.

Fotoğraf5.jpeg

Otel’in bir de teras bölümü var. Gerçekten oradan hangi saatte manzarayı izliyor olursanız olun içinizi büyük bir huzur ve coşku kaplıyor.

Kapadokya’nın muhteşem manzarasına karşı hem şaşkınlık hem de hayranlık hissetmemek mümkün değil. Yeni açılmış olmasına karşın gayet ilgili ve özenerek düzenlenmiş bir otel olduğunu söyleyebiliriz.

Yine Tuğrul Özyürek’e ait olan bu otel, mağara odalarındaki havuzlar ve taş odalarındaki manzaraya karşı jakuzileriyle tercih sebebi.

Tuğrul Beyin balayı organizasyonlarında müşteriyle birebir ilgisine şahit olmuş biri olarak kendisinin otel ve misafir ağırlama konusundaki özeninden de bahsetmeden geçemeyeceğim.

Fotoğraf4.jpeg

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir