Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sedir Kitabevi, Üsküdar'da açıldı

Sedir Kitabevi, Üsküdar'da açıldı

İSTANBUL (AA) – Üsküdar'da Gastronomi Sokağı olarak açılan tarihi nalbur ve hırdavatçıların bulunduğu Uncular Caddesi'nde Sedir Kitabevi hizmete girdi.

Kitabevinin açılışına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan'ın yanı sıra yayıncılar, yazarlar ve kitapseverler katıldı.

Açılışta AA muhabirine konuşan Sedir Kitapevinin sahibi Yunus Erdem, Erdem Yayınları olarak yayıncılıkta 50 yıllık birikimlerini bir araya getirerek, böyle bir kitabevi hazırladıklarını söyledi.

Erdem, uzun yıllardır Üsküdar'ın büyük bir kitabevi ihtiyacı olduğuna işaret ederek, "Biz de Üsküdar'a Marmaray ve metronun sağladığı ulaşım kolaylığı ve bir kültür mekanına dönüşen Uncular Sokağı sayesinde böyle bir girişim yapmak istedik. Özellikle her türlü yayına yer verdiğimiz bir konsept geliştirdik. Ayrıca burada üst katta yıl içerisinde pek çok söyleşiye ve atölyeye de alan açmak istiyoruz." diye konuştu.

Sedir Kitabevi'ni sadece kitap satmaya odaklı bir mekan olarak tasarlamadıklarının altını çizen Erdem, "Üsküdar'da kültürel ortamın gelişimine de katkı sunmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

– "Üsküdar'a kök salma niyetiyle mekanın adını Sedir koyduk"

Erdem Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Melike Günyüz ise sedir ağacının çok uzun ömürlü olduğunu ve derinlere kök saldığını ifade ederek, şunları aktardı:

"Üsküdar'da böyle bir kitapevi açarak kültürel anlamda da Üsküdar'a kök salma niyetiyle mekanın adını Sedir koyduk. Üsküdar da kültür ve tarih açısından köklü ve medeniyetimizde önemli bir muhit. Biz de Türk yayın ve entelektüel dünyasının ana hatlarını ve çizgilerini okurla buluşturacak bir mekan olması için özellikle bu ismi tercih ettik."

Sedir Kitabevi'nde 30 bin çeşit kitabın yer aldığına dikkati çeken Günyüz, "Bu muhitte, bu genişlikte bir kitabevi ihtiyacı vardı açıkçası. Uzun yıllar bunu karşılayacak bir mekan bulunmuyordu. Çocuk reyonunu da olabildiğince renkli ve konforlu tasarladık. Erdem Yayınları olarak da çocuk edebiyatı alanındaki birikimimizi de yansıtmaya çalıştık." değerlendirmesini yaptı.

Kitap kafe temasıyla hazırlanan Sedir Kitabevi, kendine has lezzetleri ve çalışma mekanlarıyla İstanbullulara hizmet verecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir