Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sarıyer’de inşaat çalışması yangına sebep oldu, mahalleli büyük panik yaşadı

SARIYER’DE TEK KATLI GECEKONDUDA İNŞAAT ÇALIŞMASI YAPAN BİR KİŞİ YANGINA SEBEP OLDU. YANGIN KISA SÜREDE ÇEVREDEKİ EVLERE VE DÜKKANLARA DA SIÇRARKEN, DUMANDAN ETKİLENEN YAŞLI BİR KİŞİ SAĞLIK EKİPLERİ TARAFINDAN TAHLİYE EDİLDİ. YANGIN NEDENİYLE MAHALLE SAKİNLERİ BÜYÜK PANİK YAŞADI.

Sarıyer’de inşaat çalışması yangına sebep oldu, mahalleli büyük panik yaşadı

Sarıyer’de tek katlı gecekonduda inşaat çalışması yapan bir kişi yangına sebep oldu. Yangın kısa sürede çevredeki evlere ve dükkanlara da sıçrarken, dumandan etkilenen yaşlı bir kişi sağlık ekipleri tarafından tahliye edildi. Yangın nedeniyle mahalle sakinleri büyük panik yaşadı.

Yangın, saat 15.30 sıralarında Sarıyer Pınar Mahallesi Nehir Sokak’ta bulunan tek katlı gecekonduda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Murat Koç isimli vatandaş gecekonduda inşaat çalışması yaparken spiral makinesinden çıkan kıvılcımlar strafor malzemeye sıçradı. Straforun kısa sürede alev almasıyla dumanlar etrafı kapladı. Gecekonduda çıkan yangın çevre binalara da yayılırken, ihbar üzerine polis, ambulans ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi. Polis ekipleri olay yerinde yoğun güvenlik önlemi alırken, yatalak bir hasta ise sağlık ekiplerince tahliye edildi.

Yangın esnasında olay yerinde bulunan Ahmet Ozan Doyku, “Biz buradan geçerken ufak bir duman gördük, itfaiyeyi aradık. Ondan sonra alevler yükselerek tüm binayı sardı. Yangın evlere ve dükkanlara sıçradı. İçeride birkaç kişi vardı, onları da çıkardılar’’ dedi.

Mahalle sakinlerinden Fatih Hacıhasanoğlu ise, “Çatı çalışması yapıyorlarmış. Çatı çalışmasından dolayı çatı malzemesi tutuşuyor, yandaki gecekonduya ve 3-4 binaya yayılıyor. Şu an söndürme çalışmaları devam ediyor. Allah’tan can kaybı yok, ona şükrediyoruz’’ diye konuştu.

Yangınla ilgili incelemeler sürüyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir