Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sadece İnsan Derneği’nden deprem bölgelerine destek

ULUSLARARASI SADECE İNSAN DERNEĞİ, KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ OLARAK ART ARDA YAŞANAN VE 11 İLİ ETKİLEYEN DEPREMLERİN ARDINDAN YARDIM ÇALIŞMALARI BAŞLATTI. DERNEK TARAFINDAN ŞU ANA KADAR 16 TIR DOLUSU YARDIM MALZEMESİ DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ. ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE AYRICA, 20 BİN SICAK YEMEK, 5 BİN GIDA PAKETİ, 5 BİN BATTANİYE VE 3 BİN HİJYEN PAKETİ DAĞITILDI.

Sadece İnsan Derneği’nden deprem bölgelerine destek

Uluslararası Sadece İnsan Derneği tarafından deprem bölgesine 16 tır dolusu yardım malzemesi gönderildi. Ayrıca, bölgede 20 bin sıcak yemek, 5 bin gıda paketi, 5 bin battaniye ve 3 bin hijyen paketi dağıtıldı.

Kahramanmaraş merkezli olarak üst üste yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili etkiledi. Depremlerde; Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da binlerce bina yıkıldı. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yardım çalışmalarında bulunan Uluslararası Sadece İnsan Derneği yaşanan depremlerin ardından yardım çalışmaları başlattı. Dernek, profesyonel ekipleri ve gönüllüleriyle birlikte deprem bölgelerinde yardım faaliyetlerinde bulundu. Sadece İnsan Derneği tarafından şu ana kadar depremden etkilenen vatandaşlar için 16 tır dolusu yardım malzemesi gönderildi. Tırların içerisinde, battaniye, su, bebek bezi, hijyen paketi gibi ürünler yer aldı.

Ayrıca, dernek tarafından depremin yaşandığı illerde 20 bin sıcak yemek, 5 bin gıda paketi, 5 bin battaniye ve 3 bin hijyen paketi dağıtıldı. Dernek, 10 ilde bulunan ekipleriyle yardım çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir