Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okula gidemeyen öğrencilere muhtarlar aracılığı ile çağrı yapıldı

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ADEM KOCA,, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ KAYIT DIŞI ÖĞRENCİ KALMAMASI AMACIYLA BAŞLATMIŞ OLDUĞU ‘ERKEN UYARI VE TAKİP SİSTEMİ’ ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE, TÜM MUHTARLARA BİR MESAJ GÖNDEREREK OKULA GİDEMEYEN ÖĞRENCİLERİN İVEDİLİKLE TESPİTİNİ İSTEDİ.

Okula gidemeyen öğrencilere muhtarlar aracılığı ile çağrı yapıldı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca,, Milli Eğitim Bakanlığının kayıt dışı öğrenci kalmaması amacıyla başlatmış olduğu ’Erken Uyarı ve Takip Sistemi’ çalışmaları çerçevesinde, tüm muhtarlara bir mesaj göndererek okula gidemeyen öğrencilerin ivedilikle tespitini istedi.

Okula gidemeyen çocukların tespit edilerek okula kazandırılması için yürütülen çalışmaların hızlandırıldığını belirten Koca, “Değerli muhtarlarımızdan mahallelerinde okula gidemeyen çocuğumuz varsa en kısa zamanda, en yakın okulumuza ya da ilçe milli eğitim müdürlüğümüze bildirmelerini rica ettik. İlimiz genelinde bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda ’Erken Uyarı ve Takip Sistemi’ oluşturarak okula gidemeyen evladımızı bırakmayacak, konuyla ilgili çalışmaları tüm birimlerimizle, tüm kurumlarımızla ivedilikle sürdüreceğiz. Bu konuda bizlere destek olan tüm muhtarlarımıza, meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir