Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NEVÜ öğrencileri “Antalya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Fuar’ında

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) AVANOS GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK, ANTALYA TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER FUAR’INA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ.

NEVÜ öğrencileri “Antalya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Fuar’ında

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı öğrencilerine yönelik, Antalya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Fuar’ına teknik gezi düzenledi.

NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. M. Suat Birecikligil koordinesinde Antalya Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi’nde Elka Fuar tarafından düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Fuarı’na teknik gezi düzenlendi. Gezide tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştiriciliği, sağlık, gıda ve kozmetik olarak değerlendirilmesi sürecinde Türkiye’de ayrıca da dünyadaki önemi hakkında bilgiler edinildi. Ayrıca fuar çerçevesinde düzenlenen seminerlere katılan öğrenciler, fuar yönetimi ile fuar katılımcılarının bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra tıbbi ve aromatik bitkilerin önemi hakkında görüşmelerde bulundu.

Gerçekleştirilen teknik geziden dolayı Öğr. Gör. M. Suat Birecikligil ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı öğrencileri, Elka Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, Pazarlama Müdürü Suna Batur Öztürk, Avanos İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisi Serkan Sayın ile fuar katılımcıları karşılıklı memnuniyetleri ve teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir