Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
M. Mustafa Yıldız
M. Mustafa Yıldız
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

MİTİNG

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için geri sayıma geçildi.

Cumartesi günü Millet İttifakı’nın Maltepe’de düzenlediği ve 160 bin kişinin katıldığı açıklanan mitingin ardından bu kez de Cumhur İttifakı İstanbullularla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen AK Parti’nin ‘Büyük İstanbul Mitingi’, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde gerçekleşti.

Miting öncesinde Yenikapı miting alanının Hıdrellez bahanesiyle verilmemesi, metroların esrarengiz şekilde arızalar yapması gibi olaylar çok konuşuldu. Tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkulu kalabalığın dikkat çektiği alanda 1 milyon 700 bin kişinin olduğunu açıkladı.

Ancak miting alanına trafik nedeniyle ulaşamayanlar ile bu sayının çok daha yüksek olduğu tahmin ediliyor.

AK Parti’nin “Büyük İstanbul Mitingi”, Türkiye’nin olduğu gibi dünyanın da dikkatini çekti.

Yine son bir teşekkür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Sosyal medyadan yapılan paylaşım, havalimanını inletenler içindi.

14 Mayıs’a giden yolda en büyük kucaklaşmamızı Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde gerçekleştirmemiz elbette tesadüf değildi. Dün İstanbul bir başka güzel, bir başka muhteşemdi.” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde şehrimizin 39 ilçesinden 1,7 milyonu aşkın hemşehrimizle “TÜRKİYE BİZE EMANET” dedik. Ahdimizi yeniledik, sevdamızı tazeledik, aşkımızı perçinledik, muhabbetimizi ve dayanışmamızı daha da güçlendirdik. 

Atatürk Havalimanı, geçtiğimiz asrın başında ülkemizin havacılık alanındaki teknoloji hamlesinin başladığı ve henüz kök salmadan tek parti CHP’si tarafından bitirildiği yerdi.

Atatürk Havalimanı, merhum Vecihi Hürkuş’un hayallerinin toprağa gömüldüğü yerdi. Vecihi Bey’e yapılanların bir benzerinin şimdi de savunma sanayii şirketlerimize yapıldığını görüyoruz. 

Aynı sinsi yöntemlerle dünyanın bir numaralı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in önü daha fazla büyümeden, daha fazla serpilmeden kesilmek isteniyor.

Tabii asıl; okuyan, araştıran, sorgulayan, bilime ve teknolojiye meraklı, ülkesine ve milletine sevdalı TEKNOFEST gençliği hedef alınıyor. 

Atatürk Havalimanı’nın bir diğer özelliği de birileri tankların arasından kaçarken bizim İstanbullularla birlikte 15 Temmuz destanını yazdığımız yer olmasıdır. Millî iradenin şahlanışı olan 15 Temmuz kıyamından rahatsızlık duyanlar buralardan her geçtiklerinde aynı hezimeti, aynı hayal kırıklığını tekrar yaşıyorlar.

İnşallah onların bu kâbuslarını hiç bitirmeyeceğiz. Şimdiye kadar nasıl sadece milletimizle yol yürüdüysek bugün de yarın da aziz milletimizle birlikte yol arkadaşlığı yapmayı sürdüreceğiz. 

Dün sevgileriyle, coşkularıyla, kadirşinaslıklarıyla, azimleri ve idareleriyle meydanı dolduran, içeri giremeyip dönmek zorunda kalan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Batı medyasına atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘O Avrupa gazetelerini, dergilerini biliyorsunuz, şimdi burada bizi izliyorlar. İstanbul Havalimanı’nda neler olduğunu merak ediyorlar. Cevabı siz vereceksiniz.’ dedi.

Öyle de oldu.

Uluslararası gazeteler ve televizyonlar, coşkulu kalabalığı ve Erdoğan’ın verdiği mesajları okurlarıyla paylaştı.

France 24, “Kazanacağız: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul’da güç gösterisi” diye yazdı

Hong Kong merkezli South China Morning Post, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, rakibi Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendiğini aktardı.

Yunanistan’dan Ethnos, “İstanbul’da 1.7 milyon vatandaş Erdoğan için toplandı” başlığıyla gelişmeleri aktardı:

İngiltere merkezli Middle East Eye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete ‘LGBT yanlısı’ dediğini aktardı:

Bu arada İstanbul mitingi konuşulmasın diye bazılar da gündemi sahte başlıklarla meşgul etmeye özen gösterdi.

Bu siyasi fırsatçılık da tarihteki yerini aldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir