Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Menteşeli kadınlar depremzede çocuklar için ördü

MENTEŞE BELEDİYESİ’NİN ÖRGÜ KURSUNA KATILAN KADINLAR TARAFINDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ÖRÜLEN OYUNCAK BEBEK, LİF VE KIYAFETLER MENTEŞE BELEDİYESİ EL ELE BUTİK DAYANIŞMA MERKEZİ ÜZERİNDEN DEPREMZEDELERE ULAŞTIRILIYOR.

Menteşeli kadınlar depremzede çocuklar için ördü

Menteşe Belediyesi’nin örgü kursuna katılan kadınlar tarafından depremzede çocuklar için örülen oyuncak bebek, lif ve kıyafetler Menteşe Belediyesi El Ele Butik Dayanışma Merkezi üzerinden depremzedelere ulaştırılıyor.

Menteşe Belediyesine bağlı örgü kurslarına katılan kadınların, depremzede çocuklar için el emeği göz nuru bir çalışma yaptıklarını ifade eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Hepimizi derinden yaralayan bu deprem sonrasında bölgemize gelen depremzedelerimizin yaralarını hep birlikte sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Belediyemizin örgü kursuna katılan kadınlarımız eğitmenleri ile birlikte çok güzel bir hassasiyet göstererek çocuklar için oyuncak bebekler, lifler ve kıyafetler örmüşler. Depremzede çocuklarımızın bu oyuncaklarla oynayarak, kıyafetleri giyerek bir nebze olsun mutlu olmalarını sağlamak istiyoruz. Çocuklarımızın yaşadıkları bu acı durumun üzerine bu oyuncaklarla oynayarak yüzlerinde bir tebessüm oluşması temel amacımızdır. Bu zor günleri dayanışma içerisinde atlatacağız” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir