Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meclis açıldı mı? Meclis ne zaman açılacak? 2023

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından çalışmalarına ara verdi. Milletvekilleri, depremden olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza yardım için deprem bölgelerine gittiler. Daha önce 21 Şubat’ta açılacağı açıklanan Meclis’in açılış tarihi ertelendi. Gözler Meclis ne zaman açılacak? sorusuna çevrildi. İşte TBMM (Meclis) açılış tarihi…

Meclis açıldı mı? Meclis ne zaman açılacak? 2023

Meclis açılış tarihi araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremin ardından Meclis çalışmalarına ara vermişti. Birçok milletvekilinin deprem bölgelerinde olması nedeniyle çalışmalarına ara veren TBMM’nin açılış tarihi ile ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan açıklama geldi.

Meclis (TBMM) ne zaman açılacak?

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda meclisin açılış tarihi ile ilgili olarak “Milletvekillerimizin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle siyasi partilerimizin mutabakatı ile TBMM çalışmalarına 28 Şubat 2023 tarihine kadar ara verilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir