Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kuzey Kore geliştirdiği askeri keşif uydusunun fotoğraflarını yayınladı

KUZEY KORE, GELİŞTİRDİĞİ ASKERİ KEŞİF UYDUSUNUN FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI. KUZEY KORE LİDERİ KİM JONG-UN İSE UYDUYU KIZI KİM JU-AE İLE BİRLİKTE YERİNDE İNCELEDİ.

Kuzey Kore geliştirdiği askeri keşif uydusunun fotoğraflarını yayınladı

Kuzey Kore, geliştirdiği askeri keşif uydusunun fotoğraflarını yayınladı. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un ise uyduyu kızı Kim Ju-Ae ile birlikte yerinde inceledi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ülkesinin geliştirdiği yeni askeri keşif uydusunu kızı Kim Ju-Ae ile birlikte yerinde denetledi. Uydu Fırlatma Komitesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Kim, uzay ortamı testinden geçerek fırlatmaya hazır hale geldiği belirtilen 1 No’lu askeri keşif uydusuna ilişkin son gelişmelerle ilgili yetkililerden bilgi aldı. Uydu Fırlatma Komitesi üyelerini başarılarından dolayı tebrik eden Kim, uyduyu ivedilikle fırlatmanın mevcut güvenlik ortamında acil bir gereklilik ve bilim ve teknoloji konusundaki gelişmelerde geleceğe yönelik önemli bir adım olduğunu ifade etti. Kim, ABD ve Güney Kore’nin çatışmacı tutumu ne kadar artarsa, Kuzey Kore’nin kendini savunmak için egemenlik haklarını o derecede doğrudan ve saldırgan bir biçimde kullanacağını da söyledi.

Tamamlandığını duyurmuştu

Geçtiğimiz ay Ulusal Uzay Geliştirme İdaresi’ni (NADA) ziyaret eden Kim, ülkenin ilk keşif uydusunun üretiminin tamamlandığını açıklamıştı. Yetkililere uyduyu fırlatmak için son hazırlıkların tamamlanması talimatı veren Kim, uzay teknolojisinin istikrarlı bir şekilde geliştirilmesinin ülkeyi bir uzay gücüne dönüştürmek için kritik öneme sahip olduğunu vurgulamıştı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir