Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kırmızı Yelekliler, depremzedeleri yalnız bırakmıyor

AYDIN AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE GÖREV YAPAN VE “KIRMIZI YELEKLİLER” OLARAK BİLİNEN EKİPLER, GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ZİYARETLERLE DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL OLDULAR.

Kırmızı Yelekliler, depremzedeleri yalnız bırakmıyor

Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve “kırmızı yelekliler” olarak bilinen ekipler, gerçekleştirdikleri ziyaretlerle depremzede çocuklara moral oldular.

Kahramanmaraş Depremi’nin ardından Aydın’a gelen depremzede aileler Gençlik Spor Bakanlığı yurtlarına yerleştirilmeye devam ediyor. Yaşadıkları acıyı unutmaya çalışan depremzedelere destek olmak için Aydın genelinde gönüllü vatandaşlar ve kurumlar da harekete geçerken, ‘kırmızı yelekliler’ olarak bilinen Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personeller de ziyaretlerine devam ediyor. Depremzedelere psikolojik destek sağlamak amacıyla vatandaşları ziyaret eden psikososyal destek personelleri depremzedelerle görüşerek hem psikolojik hem de sağlık ihtiyaçlarının tespitini sağlıyor. Yapılan ziyaretlerde çocukları da unutmayan ekipler, düzenledikleri küçük etkinlikler ile depremzede çocuklara moral oluyor.

Konu ile ilgili Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Psikososyal Destek Ekiplerimiz depremin ardından, ilimize yerleşen vatandaşlarımız ile birebir görüşme gerçekleştirerek psikososyal destek hizmeti sağlamak ve kendilerinin taleplerini dinlemek için ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir