Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kılıçdaroğlu: Şimdi kavganın zamanı değil, beraber olmanın zamanı

Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Yenimahalle’de yaptırdığı Yeni Balık Hali ve Başkent İlçeler Terminali açılış törenine katıldı.

Kılıçdaroğlu: Şimdi kavganın zamanı değil, beraber olmanın zamanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şimdi kavganın zamanı değil, beraber olmanın zamanı. Şimdi birlikte olmanın zamanı. Bayrağımıza ve vatanımıza bağlı kaldığı sürece herkesin başımızın üstünde yeri vardır.” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine şu ifadeleri de ekledi: “İki kırmızı çizgimiz vardır, vatanımız ve bayrağımız. Vatanını ve bayrağını kim seviyorsa başımızın üstünde yeri vardır.”

“Mansur Yavaş, çaba harcayan bir belediye başkanıdır”

Bugün Ankara için güzel bir gün olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kent için önemli yatırımları hayata geçirdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Mansur Başkan gerçekten de Ankara’nın Ankara olduğunu, Ankara’nın Türkiye’nin kalbi olduğunu ve Ankara’nın bir başkent olarak diğer 80 ile örnek olması gerektiğini bilen ve bu konuda çaba harcayan bir belediye başkanıdır. Dolayısıyla hepinizin huzurunda Sayın Başkanı, çalışma arkadaşlarını yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

 

Kendisinden önce söz alan balıkçı esnaf odası başkanının “balıkçıların sahipsiz olduğunu” söylediğini aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Dün Giresun’daydım. Balıkçıları ziyaret ettim. Ben, bütün balıkçı arkadaşlarıma söz verdim, Hopa’dan başlayıp Samandağ’a kadar bir milletvekili arkadaşımızı ve ekibini görevlendirdik. Her bir limanı her bir bölgeyi gezerek balıkçıların sorunlarını saptayacaklar. Çünkü balıkçıların sorunu bölgeden bölgeye değişiyor. Evet, Ankara’ya balıklar geliyor. En taze balığın Ankara’da olduğu söyleniyor ama balığı tüketen Ankaralıların güzel bir ortamda balığın hazırlandığını, balığın satıldığını, müşteriye sunulduğunu görmeleri lazımdı. Eski hal gerçekten de sizin hakkınız değildi. Şimdi hakkınız teslim edildi. Gayet güzel uygar bir ortamda gelen ürünleri alacaksınız, onları tüketiciye hazırlayacaksınız. Ankaralılar alacaklar ve tüketecekler. Dolayısıyla sizler de huzur içinde çalışacaksınız. Emeğinizin hakkını da böylece almış olacaksınız. Bu da bizim açımızdan da sizin açınızdan da son derece değerli.”

Müşterilerin, esnafın huzur içinde çalıştığını görmek isteyeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Gerilimin değil, sevginin, saygının, kucaklaşmanın esas alındığı bir ortamı yaratmak” gerektiğini vurguladı.

“Böyle bir ortamı yarattığınız zaman kente huzur gelir” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara sadece Ankara değildir. Ankara aynı zamanda Orta Anadolu’dur, ikinci çemberdir. Birinci çember Ankara ise ikinci çember Orta Anadolu’dur. Üçüncü çember, bütün Türkiye’dir. Dolayısıyla burası başkenttir. Başkentin, dünyadaki bütün başkentlerle yarışabilir konumda olması lazım. 21’inci yüzyılda metropollerin yarışı vardır, ülkelerin yarışı dışında. O çerçevede bakmak, o çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Mansur Başkan sadece bu iki tesisi yapmadı. Mansur Başkan aynı zamanda, kırsal kalkınma konusunda Türkiye’ye örnek olacak pek çok çalışmanın da altına imza attı. Gençler, gençler bizim için çok önemli. Gençler elbette ki eğlenmek ister. Gençler gülmek ister, gençler bisiklete binmek ister. Gençler araba sahibi olmak ister. Gençler, huzur içinde yaşamak ister. Gençler düşüncelerini özgürce ifade etmek isterler. Dolayısıyla Türkiye’nin nüfusunun yarısında yarısından fazlası gençlerden oluşuyor. Dolayısıyla gençleri ihmal eden bir yönetimi asla Türkiye’ye kabul etmiyor. Biz bütün gençleri, bütün gençleri kucaklıyoruz.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.