Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kartal’da kreş öğretmenleri çocuklara depremi anlatmak için eğitim aldı

KAHRAMANMARAŞ’IN PAZARCIK VE ELBİSTAN İLÇELERİNİN YANI SIRA HATAY’DA DA MEYDANA GELEN VE TOPLAM 11 İLİ ETKİLEYEN DEPREM FELAKETLERİNİN ARDINDAN, KREŞ ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK “DEPREM GERÇEĞİ ÇOCUKLARA NASIL ANLATILIR? NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?” KONULU EĞİTİM DÜZENLENDİ.

Kartal’da kreş öğretmenleri çocuklara depremi anlatmak için eğitim aldı

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğüne bağlı 15 kreşte görev yapan öğretmenlere yönelik, anlamlı bir eğitim çalışması gerçekleştirildi. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin yanı sıra Hatay’da da meydana gelen ve toplam 11 ili etkileyen deprem felaketlerinin ardından, kreş öğretmenlerine yönelik “Deprem Gerçeği Çocuklara Nasıl Anlatılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?” konulu eğitim düzenlendi.

Depremin ardından psikolojileri olumsuz yönde etkilenen minik öğrencilerin sorularına muhatap kalan öğretmenlere verilen eğitim, Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Eğitime; Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümünden Öğretim Görevlisi Diğdem Enerem ve Öğretim Görevlisi Gülşah Aydın Yeşilyurt’un yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ve Kreş Müdürü Hilal Kıraç katıldı.

15 kreşin tüm öğretmenlerinin ve kreş personelinin de katıldığı eğitimde “Deprem Gerçeği Çocuklara Nasıl Anlatılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?” gibi konu başlıkları sıralanarak, çeşitli örneklere çocukların bu konudaki sorularına nasıl yanıtlar verilebileceği ve psikolojilerini düzeltme yolları ile ilgili anlamlı bilgiler verildi.

Eğitim seminerinin sonunda soru cevap bölümü yapıldı ve kreş öğretmenleri, çocuklarla yaşadıkları tecrübeleri aktararak sorularını eğitmenlere yöneltti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir