Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karacasu’da KADES uygulaması tanıtıldı

AYDIN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KARACASU İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ AİLE İÇİ VE KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE BÜRO AMİRLİĞİ PERSONELLERİ TARAFINDAN ÇÖMLEKÇİ ESNAFINA VE VATANDAŞLARA KADINLARIN ACİL DURUMLARDA KULLANABİLECEĞİ MOBİL UYGULAMA OLAN KADIN DESTEK UYGULAMASI’NI (KADES) ANLATTI.

Karacasu’da KADES uygulaması tanıtıldı

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Karacasu İlçe Emniyet Amirliği Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personelleri tarafından çömlekçi esnafına ve vatandaşlara kadınların acil durumlarda kullanabileceği mobil uygulama olan Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) anlattı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Karacasu İlçe Emniyet Amirliği Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personelleri tarafından KADES ile ilgili olarak çalışma başlatıldı. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen KADES uygulaması hakkında ilçedeki çömlekçi esnafına ve pazar yeri içindeki vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunan ekipler, akıllı telefonlara uygulamayı yükledi.

Acil durumlarda kadınların kullanabilmesi için hazırlanan uygulama ile kadınlar tehlikede olduklarını düşündükleri anda bu uygulama sayesinde kendilerini koruyabilecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir