Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kadrajımdan Sinop Ulusal Fotoğraf Yarışması” sona erdi

SİNOP VALİLİĞİ HİMAYELERİNDE SİNOP İL ÖZEL İDARESİ’NİN İL SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN DOĞAL GÜZELLİKLERİN BELGELENMESİ, TURİZME KAZANDIRILABİLECEK YERLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI, FOTOĞRAF SANATÇILARININ ÇALIŞMALARINI DESTEKLEMEK VE FOTOĞRAF SANATININ YAYGINLAŞMASINI SAĞLAMAK ÜZERE BU YIL 2’NCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ “KADRAJIMDAN SİNOP ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI” SONUÇLANDI.

“Kadrajımdan Sinop Ulusal Fotoğraf Yarışması” sona erdi

Sinop’un doğal güzelliklerinin belgelenmesi, turizme kazandırılabilecek yerlerin kayıt altına alınması, fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek ve fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak üzere bu yıl ikincisi düzenlenen “Kadrajımdan Sinop II. Ulusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı.

3 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada, seçici kurulun değerlendirdiği, toplam 289 katılımcının 896 eseri arasından 5 fotoğraf ödül almaya ve 57 fotoğraf sergilenmeye layık görüldü.

’Cennetten bir köşe’ olan Sinop’a diğer hizmet alanlarında olduğu gibi, kültür ve turizm alanında da değer katmak için durmaksızın çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, “Sinop’un tanıtımına katkı sağlamak, tarihi ve kültürel güzelliklerini ön plana çıkarmak ve şehrimizin görsel fotoğraf arşivini destekleyerek, geleceğe miras bırakmak amacıyla düzenlediğimiz ‘Kadrajımdan Sinop II. Ulusal Fotoğraf Yarışması’ vasıtasıyla hem ilimiz sınırları içerisinde yer alan tüm doğal güzellikleri ön plana çıkartmayı hem de yeni turistik yerleri ortaya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir