Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: “İran İHA’larının Ukrayna’da kullanıldığı iddiaları asılsızdır”

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANI HÜSEYİN EMİR ABDULLAHİYAN, “İRAN İHA’LARININ UKRAYNA’DA KULLANILDIĞI İDDİALARI ASILSIZDIR. İRAN, SAVAŞI DEĞİL BARIŞI DESTEKLİYOR” DEDİ.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: “İran İHA’larının Ukrayna’da kullanıldığı iddiaları asılsızdır”

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, “İran İHA’larının Ukrayna’da kullanıldığı iddiaları asılsızdır. İran, savaşı değil barışı destekliyor” dedi.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran insansız hava araçlarının (İHA) Ukrayna’da kullanıldığı iddialarına ilişkin sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu. Abdullahiyan, İran’ın savaş değil barış istediğini söyleyerek, “İran yapımı İHA’ların Ukrayna’da kullanıldığı iddiaları asılsızdır. İran ve Ukrayna’nın siyasi ve askeri heyetleri arasında ikinci tur görüşmeler yapılacaktı ancak bazı Batı ülkeleri herhangi bir kanıt göstermeden sadece iddialarda bulunuyor. Batı artık bu sonuçsuz oyundan vazgeçmeli. İran savaşı değil barışı destekleyen bir ülkedir” ifadelerini kullandı.

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Aştiyani de “Ukrayna tarafı, teknik toplantıda İran insansız hava araçlarının Rusya tarafından bu ülkeyle savaşta kullanıldığına ilişkin hiçbir belge sunmadı. Ukrayna’daki savaşta İran yapımı İHA’ların kullanılması konusunda Rusya ile işbirliği yapılmadı” demişti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: İsteğiniz gerçekleştirilemiyor.