Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Huysuz Virjin’in miras davasında karar çıktı

Huysuz Virjin olarak tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun miras davasında karar çıkarken, Seyfi Dursunoğlu’nun yeğenlerine kötü haber geldi.

Huysuz Virjin’in miras davasında karar çıktı

Huysuz Virjin olarak tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun miras davasında karar çıktı.

Dursunoğlu’nun mirası Çağdaş Yaşamı Destekleme Destekleme Derneği’ne bırakmış, iki yeğeni dava açmıştı.

‘Huysuz Virjin’ karakteriyle hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu, ölümünden önce tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamış ancak iki yeğeni, ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açmıştı.

Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020’de 87 yaşındayken solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirmişti.

Ölümünden yıllar önce vasiyetnamesini hazırlatan sanatçı, Üsküdar Çengelköy’de bulunan evi ve bankadaki yüklü miktardaki birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakmıştı.
Ancak Seyfi Dursunoğlu’nun yeğenlerinden Evren Saydan ile Erhan Saydan vasiyete itiraz ederek, vasiyetnamenin iptali için dava açtı.

Dursunoğlu’nun mirası Çağdaş Yaşamı Destekleme Destekleme Derneği’ne bırakmasına itiraz eden ve vasiyetin iptali için dava açan iki yeğenine mahkemeden kötü haber geldi. İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, vasiyetin iptali davasını reddetti.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, yaptığı açıklamada mahkemenin kararını duyurdu. Dernek yaptığı açıklamada “Eğitimim ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının toplumsal gelişmemizde çok önemli payının olduğu bilinciyle yaptğı bağış ile gelecek kuşakların yolunu aydınlatan, Cumhuriyet’in kazanımlarına ve çağdaş yaşam değerlerine duyduğu inançla örnek bir sanatçı olan Seyfi Dursunoğlu’nu bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir