Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da çalışmalara katılan 39 kişilik AFAD ve sağlık ekibi İstanbul’a döndü

HATAY’DA ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILAN 39 KİŞİLİK AFAD VE SAĞLIK EKİBİ, TÜRK HAVA KUVVETLERİNE AİT ASKERİ UÇAKLA İSTANBUL’A DÖNDÜ.

Hatay’da çalışmalara katılan 39 kişilik AFAD ve sağlık ekibi İstanbul’a döndü

Hatay’da arama ve kurtarma çalışmalarına katılan 39 kişilik AFAD ve sağlık ekibi, Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçakla İstanbul’a döndü.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde arama ve kurtarma çalışmalarında sona gelindi. Deprem bölgelerine giden arama ve kurtarma ekipleri görevli oldukları illere dönmeye başladı. Hatay’da görev süreleri tamamlanan 25 kişilik AFAD ve 14 kişilik sağlık ekibi, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait askeri uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı askeri aprona iniş yaptı. Arkadaşları tarafından karşılanan görevliler, alanda hazır bekleyen araçlara bindi.

“15 gündür deprem bölgesindeydik”

Hatay’da 112 doktoru olarak görev yapan Mustafa Uğur Başar, “Yaklaşık 15 gündür deprem bölgesindeydik. Oradaki kişilerin evsiz barksız kalması, yakınlarını kaybetmesi beni çok üzdü. Hatay’a daha önce gitmiştim ama şu an bu halde olması beni daha çok etkiledi. İkinci giden grupta yer aldığım için çok fazla kötü olay görmedim. Ağır durumdaki hastalarımız oldu ama müdahale edilecek durumdaydılar” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir