Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÖNDAK doğal afetler ile ilgili Gönen halkına eğitim verdi

BALIKESİR’İN GÖNEN İLÇESİNDE GÖNDAK (GÖNEN DOĞAL AFETLER ARAMA KURTARMA VE İLK YARDIM DERNEĞİ) GÖNEN’Lİ VATANDAŞLAR İLE BULUŞTU VE AFETLER İLE İLGİLİ EĞİTİM VERDİ.

GÖNDAK doğal afetler ile ilgili Gönen halkına eğitim verdi

Balıkesir’in Gönen ilçesinde GÖNDAK (Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği) Gönen’li vatandaşlar ile buluştu ve afetler ile ilgili eğitim verdi.

Gönen Belediyesinin ve Gönen Kent Konseyinin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Deprem öncesinde, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili eğitim” Ömer Seyfettin Kültür Merkezinde GÖNDAK derneği tarafından Gönen’li vatandaşlara deprem ile ilgili ve acil ilk yardım eğitim verildi. Dernek başkanı Kadir Akbulut, asrın felaketinde bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılımlarını ve yaşadıklarını aktarırken Gönen halkına deprem öncesinde, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili uygulamalı eğitim verdi. Eğitime yoğun katılım gözlerden kaçmazken Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz bu tür uygulamalı eğitimlerin ve bilgilendirmelerin devam edeceğini söyledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir