Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gece vardiyasında çalışan, kendi ve kardeşinin ailesini enkaz altında kalmakta kurtardı

DEPREM GÜNÜ MERKEZ ANTAKYA İLÇESİ KURTULUŞ CADDESİ’NDE OTURAN MEHMET KAYA’NIN HATAY DEVLET HASTANESİ’NDE GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞAN ABİSİ GECE VARDİYASINDA OLMASI SAYESİNDE ARAYARAK KENDİ VE KARDEŞİNİN AİLESİNİ UYANDIRDI.

Gece vardiyasında çalışan, kendi ve kardeşinin ailesini enkaz altında kalmakta kurtardı

Kahramanmaraş merkezli depremde akrabalarını kaybeden Mehmet Kaya, abisinin gece nöbetinde olması ve telefonla arayarak uyandırması sayesinde kaçarak hayatta olduklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük deprem Hatay’da büyük bir yıkıma yol açtı. Hatay şehir merkezinde yüzlerce ev yıkılırken binlerce ev ise hasar gördü. Deprem günü merkez Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesi’nde oturan Mehmet Kaya’nın Hatay Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan abisi gece vardiyasında olması sayesinde arayarak kendi ve kardeşinin ailesini uyandırdı. “Abimin aramasıyla uyandım” diyen Mehmet Kaya şöyle konuştu:

“Deprem olduğu sırada uyuyordum. Abimin aramasıyla kendime geldim. Abimin ailesi ve kendi ailem hemen dışarı çıktık. Çıktığımızda zaten her yer yerle bir olurken, 5 parmak yağmur yağıyordu. Her yer yanıyordu, enkaz altlarından gelen imdat sesleri vardı ama hiçbir şey yapamıyorduk. Burada yaşayan asker, polis belediye çalışanlarının hepsi ölmüş. Bina komple çöktü, dayım enkaz altında kaldı ama kurtarıldılar. Her gün deprem oluyor, sallanıyoruz.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir