Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EYT son dakika müjdesi: Kaç kişinin emekli olacağı açıklandı

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaş, EYT son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Meclis’in yeni yasama döneminin başlamasının ardından EYT’de son durum yeniden gündeme geldi.

EYT son dakika müjdesi: Kaç kişinin emekli olacağı açıklandı

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaş, EYT son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Meclis’in yeni yasama döneminin başlamasının ardından EYT’de son durum yeniden gündeme geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi ile kaç kişinin emekli olacağını açıkladı.

EYT son dakika gelişmeleri, milyonlarca SSK ve Bağ-Kur’lu tarafından yakından takip ediliyor. 18 yaş altında yapılan staj sigortaları da düzenleme kapsamına dahil edilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Girgin EYT’nin detaylarının belli olacağı tarihi açıkladı.

”Tamamladık Diyebilirim”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nda ”Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanına sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis’e intikal ettiririz.

”Aralık ayında açıklanacak” 

Bakan Bilgin: taşeron işçiler, geçici işçiler, sözleşmeli personel ve EYT çalışmalarının Aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna duyurulacağını ve Meclis takvimine alınacağını ifade etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir