Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EYT için SGK’da dikkat çeken hazırlık!

EYT düzenlemesi için gözler Meclis’in açılacağı tarihe çevrildi. 28 Şubat’ta Salı günü başlayacak Meclis mesaisinde EYT; genel kurul gündeminin ilk ve öncelikli başlıkları arasında olacak. Düzenleme için artık geri sayım başlarken bahçelerinde yapılan hazırlıklar da dikkat çekti.

EYT için SGK’da dikkat çeken hazırlık!

Depremler nedeniyle iki haftalık verilen aranın ardından 28 Şubat günü mesaiye başlayacak olan Meclis’te, EYT düzenlemesinin de o gün Genel Kurul’da görüşülmesi bekleniyor.

Ocak ayı sonunda AK Parti ve MHP milletvekillerinin imzasıyla Meclis’e sunulan teklif için son kritik viraj genel kurulda dönülecek.

EYT için SGK'da dikkat çeken hazırlık: Masa ve tablolar yerleştirildi! - Resim: 6

İlk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağı düzenlemenin Meclis’ten mutabakatla geçmesi, Mart ayı başında da yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Söz konusu masalarda emekli adayları, dolduracakları dilekçelerini içeriye teslim edecek ve emeklilik işlemleri o teslim işlemlerinden sonra resmen başlayacak.

TABLOLAR DA YERLEŞTİRİLDİ

eyt 1

SGK’lardaki hazırlıklar arasında bahçelere yerleştirilen tablolar da var. İşe giriş tarihine göre, hizmet süresi ve pirim gün sayısı şartlarını gösteren tablolar sayesinde vatandaşların kimseye bir şey sormadan tablolarını doldurabilmeleri sağlanacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir