Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Evlat nöbetindeki baba Elhaman: “Oğlum, PKK’dan sana bir fayda gelmez”

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ (HDP) DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI BİNASI ÖNÜNDE OLAN AİLELERİN EVLAT NÖBETİ, KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR.

Evlat nöbetindeki baba Elhaman: “Oğlum, PKK’dan sana bir fayda gelmez”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde olan ailelerin evlat nöbeti, kararlılıkla devam ediyor.

Farklı kentlerden 3 Eylül 2019 tarihinde Diyarbakır’a gelen aileler, evlat direnişini bin 274 gündür HDP il binasının önünde sürdürüyor.

2017 yılında evladı Bayram Elhaman’ın PKK terör örgütü tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını ileri süren baba Şadi Elhaman, evlat nöbetinde kararlı olduğunu ifade etti.

Evladına ‘teslim ol’ çağrısında bulunan Elhaman, “2017’de oğlum PKK ve HDP tarafından kandırılarak dağa götürüldü. O günden bu yana oğlumdan hiç haber alamadık. Oğlumun ölümü hakkında bilgi paylaşmışlar. Madem bu bilgiyi paylaştılar, o zaman çocuğumun cenazesini göndersinler. Ben buraya (HDP il binası) çocuğumu almak için geldim. Evladım kaçırıldığından bu yana hiçbir haber alamadım. İnşallah çocuğumdan yakın zamanda bir haber alırım. Oğlum eğer beni görüp ve duyuyorsan gel artık. Yeter artık, bu hasret bitsin. Annen ve kardeşlerin seni çok özledi. PKK’dan sana bir fayda gelmez. Bunlar Ermeni ve Amerika uşaklarıdır” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir