Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elon Musk’ın Twitter’daki ‘ücretli’ mavi tik projesi patladı

Twitter, mavi tik satışını durdurdu. Platformun, söz konusu hizmeti, kullanıcıların markaları ve kişileri taklit etmek için kötüye kullanmaları nedeniyle devre dışı bıraktığı öğrenildi.

Elon Musk’ın Twitter’daki ‘ücretli’ mavi tik projesi patladı

Bloomberght’in haberine göre; Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, bazı kullanıcıların markaları ve ünlüleri taklit etmek için kötüye kullanması nedeniyle, aylık 7,99 dolarlık mavi tik satışı hizmetini durdurdu.

Platform, söz konusu hizmeti bu hafta başlarında iPhone uygulaması üzerinden başlatarak, kullanıcıların daha önce bir hesabın doğrulandığını veya resmi olduğunu göstermek için kullanılan bir onay işareti satın almalarına olanak sağlamıştı.

MUSK, BEKLEDİĞİNİ BULAMADI

Cuma gününden itibaren iPhone uygulaması artık kaydolma seçeneğini gözükmüyor. Hizmetin hızlı bir şekilde askıya alınması, CEO Elon Musk’ın kullanıcılardan yeni gelir elde etme konusundaki büyük planının beklendiği gibi çalışmadığını gösteriyor.

MAVİ TİKİ OLAN SAHTE HESAPLAR AÇILDI

Ücretli abonelik hizmeti, çok sayıda şakacının Twitter’da sahte hesaplar oluşturmasına ve sosyal medya platformunda daha fazla yanlış bilgi dolaşmasına yol açtı.

Öte yandan hizmet için halihazırda ödeme yapmış olan bazı kullanıcılar, ücretli mavi onay işaretlerinin hesaplarından kaybolduğunu öne sürdü.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir