Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünya Kupası’na damga vurdu! Hollywood yıldızı Morgan Freeman’ın Kur’an dinletisi duygulandırdı

Dün akşam Katar’da gerçekleşen Dünya Kupası’nda ünlü oyuncu ve Hollywood yıldızı Morgan Freeman ile Katar FIFA Temsilcisi Ghanim Al Muftah Kur’an-ı Kerim dinletisi geceye damga vurdu. İkilinin arasında diyalog sosyal medyada da viral oldu.

Dünya Kupası’na damga vurdu! Hollywood yıldızı Morgan Freeman’ın Kur’an dinletisi duygulandırdı

Tüm dünyanın merakla beklediği Dünya Kupası’nın açılış maçı dün akşam Katar’da gerçekleşti. Büyük bir heyecanın yaşandığı gecede ünlü oyuncu Hollywood yıldızı Morgan Freeman ile Katar’oın FIFA elçisi Ghanim Al Muftah’ın diyaloğu olay oldu.

Katar’daki Dünya Kupası’na damga vuran anlar! Hollywood yıldızı Morgan Freeman’ın Kur’an dinletisi duygulandırdı

Freeman ile Al Muftah, Kur’an-ı Kerim’in Hucurat Suresi 13. ayeti üzerinden diyalog kurdu.

Freeman’ın “Bu kadar ülke, dil ve kültür bir tek yol kabul edilirse nasıl bir araya gelebilir?” sözleri üzerine Al Muftah 13. ayette geçen sözlere yer verdi.

Al Muftah, “Ey insanlar! Sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi soylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en üstününüz en çok takva sahibi olanınızdır. Allah bilendir, haberdar olandır” ifadelerine yer verdi.

Bunun üzerine ise Freeman, “Onu görebiliyorum. Bizi şu anda burada birleştiren şey, bizi ayırandan çok daha büyük.” dedi.

Al Muftah da cevap olarak “Birbirimizden öğrenebilmek ve farklılıklarımızda güzellik bulabilmek için bu dünyaya milletler olarak dağıldığımıza inanarak yetiştirileceğiz.” dedi.

Sosyal medyada paylaşılan o anlar gündeme damga vurdu. Pek çok kullanıcı ikilinin arasında geçen diyaloğun ‘çok güzel ve birleştirici’ olduğundan bahsetti.

Katar'daki Dünya Kupası'na damga vuran anlar! Hollywood yıldızı Morgan Freeman'ın Kur'an dinletisi duygulandırdı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir