Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremde bulanmıştı, dünyanın en berrak göllerinden biri eski haline kavuştu

DÜNYANIN EN BERRAK GÖLLERİNDEN BİR TANESİ OLARAK ZİYARETÇİ AKININA UĞRAYAN GÖKPINAR GÖLÜ, KAHRAMANMARAŞ’TA YAŞANAN DEPREM FELAKETİNDEN ETKİLENEN NOKTALARDAN BİRİ OLMUŞTU. DOĞAL TURKUAZ RENGİYLE ZİYARETÇİLERİNİ MEST EDEN GÖKPINAR GÖLÜ, YAŞANILAN DEPREMİN ARDINDAN SU SEVİYESİ ÇEKİLEREK ADETA ÇAMUR DERYASINA DÖNMÜŞTÜ.

Depremde bulanmıştı, dünyanın en berrak göllerinden biri eski haline kavuştu

Sivas’ın Gürün ilçesinde bulunan Gökpınar Gölü, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından çamura bulanmıştı. Dünyanın en berrak göllerinden biri olan Gökpınar eski haline kavuştu.

Kesin korunacak hassas alan olarak tescil edilen ve ’Bozkırın nazar boncuğu’ olarak bilinen Gökpınar Gölü, doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Dünyanın en berrak göllerinden bir tanesi olarak ziyaretçi akınına uğrayan Gökpınar, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinden etkilenen noktalardan bir tanesi olmuştu. Doğal turkuaz rengiyle ziyaretçilerini mest eden Gökpınar Gölü, yaşanılan depremin ardından su seviyesi çekilerek adeta çamur deryasına dönmüştü. Depremin yaşandığı ilk gün kaydedilen görüntüyü izleyenler gözlerine inanamadı. Doğal bir akvaryumu andırırken çamura bulunan göl, bu günlerde tamamen eski haline döndü.

“Şu an eski rengine döndü ve suyumuz normalleşti”

Ethem Sarı, depremde bulanan suyun şu an eski haline döndüğünden bahsederek, “İlk depremde Gökpınar Gölü’nün bulandığını gördüm ve videoya çektim. Şu ansa eski rengine döndü ve suyumuz normalleşti. Artçı depremler olduğu zaman suyun renginde bulantı oluyor ve birkaç gün sonra tekrar geçiyor. Şu anda da tamamen normale döndü suyumuz ve saniyede 350-400 litre kadar su miktarında artma oldu. Artçı depremlerde de ufak bulantılar oluyor ama şu an suda sıkıntı yok” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir