Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deprem şehitleri 380 metre yüksekte anıldı

DENİZLİ’DE GÖNÜLLÜ YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOTLARI, YÜZYILIN FELAKETİNDEN ETKİLENEN 11 İLİN İSİMLERİNİN YAZILI OLDUĞU TİŞÖRTLERDE UÇUŞ YAPTI. YAMAÇ PARAŞÜTÜYLE YAKLAŞIK 380 METRE YÜKSEĞE ÇIKAN PİLOTLAR, DEPREM ŞEHİTLERİNİ ANDI.

Deprem şehitleri 380 metre yüksekte anıldı

Denizli’de gönüllü yamaç paraşütü pilotları, yüzyılın felaketinden etkilenen 11 ilin isimlerinin yazılı olduğu tişörtlerde uçuş yaptı. Yamaç paraşütüyle yaklaşık 380 metre yükseğe çıkan pilotlar, deprem şehitlerini andı.

Denizli’de Pamukkale Dinamit Tepesi Mevkii’nden uçuş yapan yamaç paraşütü pilotları, afette yaşamını yitiren 44 binden fazla deprem şehidini unutmadı. Yüzyılın felaketinden etkilenen 11 ilin isimlerinin yazıldığı tişörtleri giyen yamaç paraşütü pilotları, uygun rüzgârla birlikte uçuşlarını yaptı. Yaklaşık 380 metre yüksekliğe çıkan pilotlar deprem şehitlerini andı, yaralılara da acil şifalar diledi. Yaşanan deprem felaketinin herkes gibi kendilerini de çok fazla üzdüğünü anlatan yamaç pilotu Özer Deniz, “Ülkemizi yasa boğan deprem sonrası yamaç paraşütü pilotları olarak bizler depremzedeleri unutmadığımızı göstermek istedik. Pamukkale Dinamit Tepesi Yamaç Paraşütü pistinde iki kulübümüzün pilotları bir araya geldik. Yüzyılın felaketinden etkilenen binlerce insanımızın canını kaybettiği 11 ilimizin isimlerinin yazılı olduğu tişörtlerimizi giydik” dedi.

“Pilotlarımız 380 metre yükseğe kadar çıkarak deprem şehitlerimizi andı”

Uçuşlarının sorunsuz şekilde tamamladıklarını belirten Deniz, “Tüm pilotlarımız ‘Türkiye tek yürek’ sloganı attı. Uygun rüzgârla birlikte uçuşlarımızı sorunsuz tamamladık. Pilotlarımız 380 metre yükseğe kadar çıkarak deprem şehitlerimizi andı, depremde yaralanan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerini iletti. Herkes gibi yaşanan deprem felaketi bizleri de çok derinden etkiledi. Bu tür afetlerin yaşanmaması en büyük temennimiz. Uçuşlarımız sırasında arkadaşlarımız tarafından video çekimleri de yapıldı. Bu çekimlerdeki video görüntülerinden 1.29 saniyelik bir klipte hazırlayarak sanal alemde de yaşanan felakete karşı duyarlılığımızı göstermek istedik. İki günde klibimizi yaklaşık 15 bin kişi seyir etti, paylaştı” diye konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir