Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Citi: 29 Mayıs’ta Türkiye’ye yatırım gelir mi?

Citi, 28 Mayıs’taki seçimlerden sonra yabancı sermayenin Türkiye tercihini masaya yatırdı!

Citi: 29 Mayıs’ta Türkiye’ye yatırım gelir mi?

Citi Kuzey Afrika, Doğu Akdeniz ve Orta Asya CEO’su Ömer Hafız, belirsizlik kavramının kalkmasının bile seçimden sonra yatırımları artırabileceğini söyledi.

Türkiye’nin tam bir fırsatlar ülkesi olduğunu belirten Hafız, küresel ticarette de en kötüsünün geride kaldığını vurguladı.

100’e yakın ülkede faaliyet sürdüren ABD’li bankacılık devi Citi Kuzey Afrika, Doğu Akdeniz ve Orta Asya CEO’su Ömer Hafız ile Türkiye’nin potansiyelini, seçimleri ve küresel ticareti değerlendirdi. Türkiye’nin büyük bir potansiyel olduğunu belirten Hafız, seçimlerden sonra yatırımların artabileceğini duyurdu.

SERT BİR DURGUNLUK OLMAYACAK!
Küresel ticaretin pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşı gibi çok zorlu sınavlardan geçtiğine dikkat çeken Hafız, küresel ekonomide sert bir durgunluk olmayacağını ve küresel ticarette en kötünün geride kaldığını söyledi.

Hafız SVB’nin batışı ile başlayan krizin dünyaya yayılmayacağının altını çizerken Türk Bankacılık sektörünün sağlam yapısıyla öne çıktığını kaydetti.

50 MİLYAR DOLAR ŞAŞIRTICI OLMAZ!
Uluslararası doğrudan yatırımcıların seçim dönemlerinde bekleme sürecine girmesini standart olarak nitelendiren Hafız, “Seçimlerden sonra Türkiye’de ekonomi politikalarında oluşacak değişikliklere göre yatırımcıların gelmesini bekliyoruz.

İlk önce portföy yatırımcılarını daha sonra doğrudan yatırımcılar gelecektir.

Bankamızın raporunda da belirtildiği üzere bir makroekonomik istikrarın tesisini sağlayacak hamlelerin gelmesi durumunda, 29 Mayıs’ta Türkiye’ye 50 milyar dolarlık bir kaynak  şaşırtıcı olmaz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You cannot copy content of this page