Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir’den depremzede çocuklara psikolojik destek

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BESİME ÖZDERİCİ ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ VE ENGELSİZ ÇOCUK EVİ, DEPREMİN TOPLUM VE ÖZELLİKLE DE ÇOCUKLAR ÜZERİNDE OLUŞTURDUĞU PSİKOLOJİK TRAVMASININ ETKİLERİNİ AZALTILMAK AMACIYLA UZMAN PSİKOLOGLAR VE ÇOCUK GELİŞİM UZMANLARI TARAFINDAN KURULAN EKİP İLE ÇOCUKLARLA PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLIYOR.

Büyükşehir’den depremzede çocuklara psikolojik destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çocuk Evi, depremin toplum ve özellikle de çocuklar üzerinde oluşturduğu psikolojik travmasının etkilerini azaltılmak amacıyla uzman psikologlar ve çocuk gelişim uzmanları tarafından kurulan ekip ile çocuklarla psikososyal destek sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, dünya tarihindeki en büyük kara depremlerinden birisi olarak ifade edilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrasında arama-kurtarma, lojistik, altyapı, barınma, temizlik ve gıda, giyim ile çeşitli malzeme yardımı gibi maddi desteklerinin yanı sıra, depremzedelerin manevi olarak da yanında yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çocuk Evi, depremin psikolojik travmasının etkilerini azaltılmak ve çocukları daha da mutlu edebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çocuk Evi tarafından uzman psikologlar ve çocuk gelişim uzmanları ile kurulan ekip, depremzede vatandaşların yarasını bir nebze de olsa sarmaya çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi uzman ekipleri tarafından, depremzede vatandaşlar ve çocuklar için düzenlenen grup oyunları, müzikli dramatizasyon çalışmalarının yanı sıra depremzedelere psikososyal destek de veriliyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir