Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesine desteği sürüyor

ANTALYA (İHA) – ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREM BÖLGESİ GAZİANTEP NURDAĞI VE İSLAHİYE İLÇELERİNDE KURDUĞU YERLEŞKELER VE AŞEVLERİ İLE DEPREMZEDELERE DESTEK OLUYOR.

Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesine desteği sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesi Gaziantep Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde kurduğu yerleşkeler ve aşevleri ile depremzedelere destek oluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesine desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın ardından Gaziantep ilinin Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde yerleşke ve aşevi kurdu. Nurdağı’nda konteyner kent, İshaliye’de de çadır kent oluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılarken, kurduğu aşevleri ile de depremzedelere üç öğün sıcak yemek veriyor.

Seyyar banyo ve seyyar tuvalet

Nurdağı’nda mobil fırın da kurarak sıcak ekmek üretimine başlayan Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin hijyen, giyim ve diğer ihtiyaçlarını da karşılıyor. Nurdağı ve İslahiye yerleşkelerine mobil banyo ve seyyar tuvaletlerin montajları da yapıldı. Mobil banyo sadece yerleşkelerde yaşayanların değil bölgedeki depremzedelere de hizmet verecek.

Hatay çadır kent

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’ın De fne ilçesi Uğur Mumcu Meydanı’nda oluşturduğu çadır kentte de hizmetlerine devam ediyor. Aşevi ile 3 öğün yemek verilirken, köyler de dahil depremzedelere gıda giyim ve hijyen yardımı sürüyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir