Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Biz istiyoruz ki Rusya’dan da tahıl sevkiyatı başlasın, bunun beklentisi içindeyiz

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ile düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz istiyoruz ki Rusya’dan da tahıl sevkiyatı başlasın, bunun beklentisi içindeyiz.” dedi.

Biz istiyoruz ki Rusya’dan da tahıl sevkiyatı başlasın, bunun beklentisi içindeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Hırvatistan) Ticaret hacmimiz geçen sene güçlü bir toparlanma göstererek salgın öncesi seviyeyi geride bıraktı ve 900 milyon doları yakaladı.” dedi.

Erdoğan, “Bir bölge ülkesi olarak Türkiye, Balkanlar’da yaşanan tüm gelişmeleri yakından izlemekte ve bu bağlamda gereken katkıları sürdürmektedir.” diye konuştu.

“Tahıl sevkiyatında gelen tahıllar maalesef zengin ülkelere gidiyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz istiyoruz ki Rusya’dan da tahıl sevkiyatı başlasın, bunun beklentisi içindeyiz.” diye konuştu.

Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı hakkında Erdoğan, “Tahıl sevkiyatında gelen tahıllar maalesef zengin ülkelere gidiyor, fakir ülkelere değil.”  ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Rusya’ya yaptırımlar sürerken, bu yaptırımlar karşısında, bu yaptırımları yapan ülkelere tahıl sevkiyatının olması Sayın Putin’i rahatsız etmektedir.”

Erdoğan, “Bunu aşmak için Semerkant’ta Putin’le bu konuları ele alacağız. Temennimiz odur ki Rusya tarafından da sevkiyatı başlatalım.” dedi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.