Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bill Gates: Google ve Amazon gibi şirketlerin sonunu getirebilirim

Microsoft’un kurucusu, Goldman Sachs ve SV Angel’ın ABD’nin San Francisco kentinde yapay zekayla ilgili AI Forward 2023’te konuştu.

Bill Gates: Google ve Amazon gibi şirketlerin sonunu getirebilirim

Independent Türkçe’nin haberine göre; İş insanı Gates, bu teknolojinin kullanıcıların davranışını kökten değiştirebileceğini ifade etti:

“Kişisel asistanı kim kazanırsa kazansın bu büyük bir şey olacak. Çünkü bir daha asla arama motoruna gitmeyeceksiniz… Bir daha asla Amazon’a gitmeyeceksiniz.”

Gates, 13 Mayıs’ta Kuzey Arizona Üniversitesi’nde yaptığı ve kişisel blogunda da yayımladığı konuşmada hayatının pişmanlıkla dolu olduğunu söyledi:

Ben sizin yaşınızdayken tatile inanmazdım. Hafta sonlarına da inanmazdım. Etrafımdaki herkesi çok uzun saatler çalışmaya zorladım.

Microsoft’taki ilk zamanlarında ofisinin otoparkı gördüğünü belirten iş insanı, “Kimin erken ayrıldığını ve geç kaldığını takip ederdim” dedi. Gates sözlerini şöyle sürdürdü:

Ama yaşlandıkça, özellikle baba olduğumda, hayatta çalışmaktan daha fazlası olduğunu fark ettim. Bu dersi öğrenmek için benim kadar beklemeyin. İlişkilerinizi geliştirmeye, başarılarınızı kutlamaya ve birini kaybettiğinizde iyileşmeye zaman ayırın. İhtiyacınız olduğunda ara verin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir